SİYAH ÇAYIN FAYDALARI
Siyah çayda bulunan “flavonid” ve “antioksidan” kimyasalları, vücuttaki zehirli maddelerle savaşarak, toksinleri temizlemek suretiyle kalbi rahatlatmaktadır. Böylece damarlar rahatlamakta ve kanda pıhtı oluşması önlenmekte, kolestrol ve bazı yağların oluşumu engellenmektedir.Haftada 14 bardaktan fazla çay içenlerin kalp hastalıklarından ölme riski %44 azalmaktadır.Siyah çay içenlerde kireçlenme sorunu %60 oranında azalmaktadır. İçerdiği zengin mineraller sayesinde vücutta kemik yoğunluğu artmaktadır. Deri, mide, meme, yemek borusu ve akciğer kanserlerine karşı koruyucudur.(Chicago Üniversitesi Dr. Gaziano araştırması sonucudur.) Böbrekleri çalıştırarak, taş oluşumunu engellemektedir. Merkezi sinir sistemini uyararak vücuda zindelik verir.Illinois üniversitesi Periodontri uzmanı Prof.Dr. ChristineWu`nun araştırmasına göre siyah çaydaki çok yüksek orandaki “fluorid” ve “polipenol” diş üzerinde yemek sonrası oluşan bakteri tabakasını yok ederek diş çürümelerini önlemekte, ağız kokusunu gidermektedir. Yüksek oranda C vitamini, demir ve potasyum gibi mineraller içerir. Normal bir bardak çayda 140mg flavonoid ve sadece 4 kalori vardır. NOT! :12 bardak beyaz şaraba, 2 bardak kırmızı şaraba eşdeğer ve alkolün olumsuz etkisi de yok!YEŞİL ÇAYIN FAYDALARI
Böbrekleri çalıştırır, ağır metal ve alkaloidlerintoksik etkilerinin azaltılmasına yardımcı olur, vücuda zindelik vererek yorgunluk halini ortadan kaldırır. Zararlı molekülleri nötralize eden doğal bir antioksidan olduğundan tümör riski ve tümör büyümesine karşı, serbest radikallerin zararlarına karşı hasarları azalttığından anti-kansorejen etkisi vardır. Kılcal damarları büzerek anti-enflamatuar etki yaratır, kalp damar hastalıklarını önler. ACE enzimini durdurarak yüksek kan basıncına neden olan anjiotensin maddesi üretimini engellemek suretiyle hipertansiyona karşı etkilidir. Kardiovasküler hastalık riskini azaltır. Bağırsakları çalıştırır, gaz giderir; bağırsak spazmını giderir. Anti-depresan etkisi vardır. Hücre barlarının oksidasyona uğramasını engelleyen E ve C vitamini Yeşil Çayda bol miktarda mevcut olduğundan uzun süreli kürde şeker hastalarının idrarlarında şeker seviyesinin düştüğü görülmüştür. Soğuk içildiğinde vücudun hararetini düşürür. Depolanmış enerjiyi açığa çıkararak vücuda zindelik verir. Dikkat süresi, konsantrasyon ve öğrenme süresini artırır. Günde 3 kere yemek aralarında az şekerli veya tatlandırıcıyla 1 süzen poşet içildiğinde; yağ çözücü özelliğinden dolayı ayda 3 kiloya kadar zayıflama olanağı verir.

BİTKİ MEYVE ÇAYLARININ FAYDALARI
Böğürtlen Çayı :Anjin, boğaz iltihabı,soğukalgınlığı,ishalegzama,mayasıl ve basura karşı etkilidir.Bademcik iltihaplarında ve ağız içi yaralarında gargara yapılarak içilir,yara iyi edicidir.Kan temizleyici ve kan üreticidir. Kanserojen maddeleri etkisiz hale getirilmesine yardımcı olur.Vücuda kuvvet verir,idrarsöktürür,şeker hastalığına karşı faydalıdır 2g x 20`li paketlerde satılmaktadır.Kuşburnu Çayı :
Kan temizler, idrar söktürür, böbrek kumlarının sökülmesini sağlar. İçerdiği bol vitaminler(A,B,C) sayesinde genel vücut direncini artırır.Özellikle grip nezle gibi hastalıklara karşı dayanıklıksağlar.Bitkinlik, yorgunluk azaltır,böbrekleriçalıştırır.Şeker hastaları tarafından kullanıldığında olumlu etkilerinin görüldüğü belirtilmiştir.

Elma Çayı :

Mide ve bağırsak spazmlarına, kabızlığa, mide ekşimesine ve yanmasına karşı etkilidir. Hazmı kolaylaştırır, bağırsak tembelliğini giderir.Üst solunum yollarını rahatlatıcı ve nefes açıcı özelliği vardır.Ağız kokusuna karşı etkilidir.

Ihlamur Çayı :

İdrar artırıcı, terletici, yatıştırıcı, uyku düzenleyici, göğüz yumuşatıcı, öksürük ve balgam söktürücü, iltihap kurutucu etkisi vardır. Grip ve nezleye karşı dayanıklılık sağlar. Saçları kuvvetlendirir.Kulunç, bel ve omuz gibi adele ağrılarına, mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Göz çapaklanmasını önler,stresi giderir, sinirsel yüksek tansiyona iyi gelir.

Isırgan Çayı :

Anti-kansorejendir ve hücre yenileyicidir.Hormon dengeleyicidir,anne sütü arttırıcıdır.İdrar söktürücüdür dolayısıyla kandaki zehirli maddeleri vücuttan atar. İştah açıcı, kanın pıhtılaşmasını önleyici ve romatizma ağrılarını giderici etkileri vardır. Kalp yetmezliği bulunanlara tavsiye edilir. Mide ülserini ve yarayı iyi edicidir.İltihap kurutucu ve vücuttaki demir eksikliğini giderici özelliği vardır. Suyu saça sürülürse saçın dökülmesini azaltır, dökülen saçların çıkışını da hızlandırır.

Ada Çayı :

İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Bağırsak spazmlarını giderir. Ferahlatıcı, rahatlatıcı ve teskin edicidir. Antiseptik yani mikrop öldürücü özelliği vardır. Bu nedenle ağız ve boğaz enfeksiyonlarında, anjinde gargara olarak da kullanılmaktadır. Nezle, grip ve soğuk algınlığına karşı direnci arttırır.Lenf bezleri düzenleyicidir ve içeriğindeki mineral ve vitaminler bir arada eşine zor rastlanır türdendir.

Rezene-Anason Çayı :
Gaz gidericidir. Ağrılı mide ve bağırsak spazmlarını ve mide ekşimelerini giderir. İyi bir sindirim düzenleyici, böbrek temizleyici ve orta düzeyde idrar söktürücüdür. Damar genişletici ve adet söktürücü etkisi vardır. Teskin edici özelliğiyle sinirlerin yatıştırılmasma yardımcı olur. Göz ve gözkapağı şikayetlerine iyi gelir. Karaciğer fonksiyonlarına yardımcı olur. Düzenli içimde anne sütü arttırıcı etkisi vardır.

Papatya Çayı :

Mide,göğüs,bademcik ağrıları ve öksürüğe karşı iyi gelir. İştah açar ve hazmı kolaylaştırır. Ateş düşürücüdür; spazm çözücüdür.Bazı bakterilerin salgıladığı toksinleri etkisiz hale getirir.Romatizmal ağrıları yatıştırıcı özelliği vardır.Basur ve kalınbağırsak rahatsızlıklarına karşı etkilidir. Genel rahatlatıcı özelliği vardır, uykusuzluğa karşı iyi gelir.

Best Form Karışık Bitkisel Çay (Form Çay) :

İştah keser, yağ dokularındaki molekülleri çözerek bedendeki fazla yağların eritilmesine yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırır.Bağırsak tembelliğini giderir, mide ve tükürük salgılarını artırır. Gaz gidericidir. Uyku düzenleyicidir.Ter ile vücuttaki atıkların temizlenmesini sağlar. Limon ile içilirse daha etkin form tutmayı sağlar.Sinirsel agresif obezitelerde düzenli kullanımda iyi neticeler vermektedir. Günde 2 poşetten fazla kullanılmaması ve 6 aydan daha uzun süre kullanımında en az 4 hafta ara verilmesi tavsiye edilmektedir.

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI :

İÇERİĞİ :
B6, folik asit, kalsiyum, sodyum, vanadyum, oleik asit, oleuropein, rıtin, luteolin…
• Antitoksin özelliği ile ADIS`e sebebiyet veren HIV virüsünü kopyalanmasını baskı altında tutar. Kalıtsal olarak görülen sedef hastalığı üzerinde iyi etkilere sahiptir.
• İdrar yolları enfeksiyonlarını hafifletir.
• Ateşli eklem iltihabı (ıyme) semptomları hafifletir.
• Sıtmayı iyileştirmesine yardımcı olur.
• Menenjit iyileştirmede yardımcı olur.
• Bağışıklık sistemini güçlendirir.
• İskelet kası yumuşak doku sendromlarını hafifletir.
• Kalp krizini önlemeye yardımcı olur.
• Yüksek tansiyon hastalarında kan basıncı düşürür.
• Şeker hastalarında olumlu etkiye sahiptir.
• Kronik sinüziti iyileştirir.
• LDL kolestolünthoksidasyonu engeller.
• Zararlı bakterilerden kaynaklanan isalleri hafifletir.